TÜRKER DOĞANCIL

MİMAR

TÜRKER DOĞANCIL

1971 Almanya Frankfurt kentinde doğdu. 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık bölümünde meslek eğitimini aldı. İlk proje ve uygulaması 1993 yılında Nişantaşı Milli Reasürans Çarşısı’nda mağaza olarak gerçekleştirdi. 1993-1999 yılları arasında pek çok projenin altına kendi imzasını attı.

1999-2009 yılları arasında kurucu ortağı olduğu TE MİMARLIK ile meslek kariyerine hız verdi. Proje, tasarım ve uygulamada öncü ve aktif rol üstlendi. 2009 yılından bu yana kendi adını verdiği TÜRKER DOĞANCIL MİMARLIK OFİSİ’ni kurarak yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda projeye kendine özgü stili ile hayat vermeye devam etmektedir.

23 yıl boyunca 200’e yakın kendisine ait proje ve binlerce m² ye hayat verdi. Tüm projelerinde sadece mekanın kendisinde değil; mekan içinde gelişen tüm tasarım dinamiklerini yöneten ve kurgulayan bir oyun kurucu olmaya özen gösterdi…

Tasarım odaklı, detaycı, araştırmacı, titiz, sanatsal ve çevreci duyarlılığını meslek hayatında hissettirme çabasında olan TÜRKER DOĞANCIL, mimarın sadece mimar olmadığını; aynı zamanda sanatçı, tasarımcı, taşeron, psikolog, öğretmen olabileceğini meslek disiplini içinde devamlı gündemde tuttu.

Ve en önemlisi çoğu müşteri için dost oldu. Ne mutluluk…

ŞİRKET

2009 yılında TÜRKER DOĞANCIL’ ın 18 yıllık meslek kariyerinin kendisine kattığı tecrübe ve bitmeyen heyecanıyla TÜRKER DOĞANCIL MİMARLIK OFİSİ kuruldu.

TÜRKER DOĞANCIL ve İhsan DOĞANCIL’ ın kurucu oldukları DOĞANCIL MİMARLIK ve MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ ‘ nin; 3D LIFE ile birlikte 2 markasından biri olan TÜRKER DOĞANCIL MİMARLIK OFİSİ, başta Türker DOĞANCIL olmak üzere mimar, iç mimar, grafikerden oluşan proje ve uygulama ekibi ile birlikte tasarım odaklı proje ve uygulamalarını araştırmacı ve yaratıcı bir yaklaşımla kendine özgü çalışma stili ile sürdürmektedir.

Yurt içinde ve yurt dışında ve özellikle Rusya’da bir çok projeye yön veren DOĞANCIL MİMARLIK 2013’ten beri Rusya’da Krasnodar Glenzhik’te MTM.Corp. ile ofis olarak yer almaya başladı.

DOĞANCIL MİMARLIK; tüm bunların yanısıra geniş tasarım ve uygulama ekibi ile birlikte İstanbul’da kentsel dönüşüm projelerinde; tecrübesi, fikir gücü ve heyecanıyla sadece bir yapının içinde değil dışında da çizgisini ve deneyimlerini hayata geçirmekte…

Üretmeyi seven ve ürettikçe var olunacağını hiç aklından çıkarmayan yapısı ile çok yakında mobilya ve aydınlatma üzerine yaptığı tasarımları DEFNN adı altında toplayarak daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflemektedir.